Pronájem nemovitostí

Naše realitní kancelář také již mnoho let zajišťuje pro pronajímatele a potenciálního nájemce kompletní právní servis, který je v ceně provize, naši klienti tak neplatí již žádné další poplatky. Zajistíme vyhotovení nájemních a podnájemních smluv. Následně vyhotovíme předávací protokol nemovitosti. V případě nutnosti zajistíme výpověď z nájmu či podnájmu.

V rámci přiblížení naší služby si Vám dovolujeme představit naše desatero - strategii našich makléřů, kterou uplatňují při komunikaci s klientem a v procesu pronajímání Vaší nemovitosti a snaží se tak co nejefektivněji pro Vás najít vhodného nájemníka.

  1. Makléř si s Vámi sjedná schůzku a než vůbec začnete nabízet svůj byt či dům k pronájmu, proberete spolu, o jakého nájemníka stojíte. Požadujete krátkodobý či dlouhodobý nájemní vztah? Má to být nekuřák? Kolik osob může maximálně užívat Váš byt či dům?
  1. Zkušený makléř Vám pomůže se stanovením výše nájmu a také, jakým způsobem bude nový nájemník platit za energie a služby související s bydlením. Máme dvě varianty, první je dohoda na přiměřených měsíčních zálohách a energie mít stále přihlášené na své jméno. Ke konci kalendářního roku provedete zúčtování. Druhou variantou je případ, pokud má nájemník energie napsané na sebe, nenesete tak odpovědnost za případné nedoplatky.
  1. S nastavením výše nájmu vám poradí realitní makléř, který musí zhodnotit cenu obvyklou v lokalitě a bezesporu zohlednit i vybavení bytu. S příliš vysokým nájmem zůstane váš byt dlouho neobsazený, na druhou stranu příliš nízká cena pronájmu bytu nese jiná rizika, například opravy.
  1. Nájemníka hledáme v naší široké databázi klientů nebo využíváme různé inzertního webové stránky. V nabídce pronájmu, nebo při poradě s makléřem uveďte všechny vaše požadavky na nájemníka, ať se přihlásí pouze relevantní zájemci, ale počítejte s tím, že se budou hlásit i ti, kteří nesplňují Vaše stanovené požadavky.
  1. Výhodou je mít vlastního realitního makléře, který zorganizuje prohlídku nemovitosti a vy tak nebudete muset chodit na každou prohlídku nebo komunikovat s desítkami potenciálních nájemníků.
  1. Na každou prohlídku nemovitosti by měli být přítomni všichni, kteří mají zájem o pronájem bytu či domu. Pokud budete přítomni na prohlídkách, tak dejte na svou intuici a raďte se se svým makléřem.
  1. Pokud jste s makléřem našli vhodného nájemníka, tak nejprve dojde ke kontrola, zda není potenciální nájemník v exekučním či insolvenčním rejstříku. Pokud je vše v pořádku, tak nic nebrání ke zpracování rezervační smlouvy, na základě které makléř ukončuje veškerou inzerci a komunikaci s potenciálními klienty. Po uhrazení rezervačního poplatku zadá makléř zpracování detailní nájemní smlouvy, která obsahuje veškerá ujednání a dohody mezi pronajímatelem a nájemcem, dále upravuje případné sankce za neplacení nájemného, poničení vybavení bytu, nebo nedodržování smlouvy obecně.
  1. Zkontrolujte si u své pojišťovny či finančního poradce, zda případné škody, které nájemník způsobí užíváním bytu 3. osobám, pokrývá vaše pojištění, pokud nikoliv, je lepší se připojistit. Požadujte po nájemníkovi, aby si sjednal pojištění odpovědnosti, tzv. pojistku na blbost.
  1. Makléř pomůže nájemníkovi s dalšími službami, například s internetem, platbou za komunální odpad či zřízení trvalého pobytu. Nemusíte se již o nic starat a makléř Vás bude informovat o každém jeho kroku.
  1. Kdykoli si nebudete v průběhu hledání nového nájemníka s něčím jistí neváhejte a kontaktujte Vašeho makléře a ten Vám vždy zařídí odborné rady či právní pomoc. Jsme tu pro Vás!

 

 

Real Home Partners s.r.o.
Olomoucká 1292/17a
618 00
Brno